- Επόμενο άρθρο Άρση των δυσμενών συνεπειών και επιπτώσεων στους μαθητές/μαθήτριες και στις οικογένειες του Δήμου Αμαρουσίου εξαιτίας της αυθαίρετης και αδικαιολόγητης μετατροπής του 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Αμαρουσίου σε Πειραματικά Σχολεία
- Προηγούμενο άρθρο Σ. Ε. Π. Ε. Αμαρουσίου ΨΗΦΙΣΜΑ για δίκη Χ. Α. 15 – 6 – 2022
Μπορεί επίσης να σας αρέσει...
Απαραίτητες ενέργειες και προετοιμασία για το ασφαλές άνοιγμα των σχολείων εν μέσω πανδημίας του ιού covid 19
συντάκτης Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Αμαρουσίου · Published 3 Ιανουαρίου 2021
Παροχή συνδικαλιστικής κάλυψης στους/στις Διευθυντές/ Διευθύντριες των Δημοτικών Σχολείων – μέλη του Συλλόγου μας αναφορικά με τη μη αποστολή επιπλέον στοιχείων σε ότι αφορά τη λειτουργία των τμημάτων ολοήμερου και πρωινής ζώνης των σχολείων μας
συντάκτης Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Αμαρουσίου · Published 27 Σεπτεμβρίου 2016
Σχετικά με την πρόσφατη επιστολή του απερχόμενου Δημάρχου Αμαρουσίου και Προέδρου της Κ. Ε. Δ. Ε. (Γ. Πατούλη) με την οποία ζητήθηκε η αναστολή της εφαρμογής της Δίχρονης Υποχρεωτικής Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης από το ΥΠΠΕΘ για το Δήμο Αμαρουσίου (από το σχ. έτος 2019 – 2020) με βάση το νόμο 4521/2018
συντάκτης Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Αμαρουσίου · Published 12 Ιουνίου 2019